Düsenteeria

Pilt
Toomas Pärna 03.02.2012, 19:04

Karksi`89 toredaks naabriks ja “sõprusrühmaks” oli Wenevere rühm. Nagu naabritele kohane vahetati ikka aeg-ajalt viisakusavaldusi, käidi külas ja tehti teineteisele kingitusi.
Üks selline vahva kingitus ootaski meid ühel õhtul töölt koju tulles, see oli suur koorem segu…üllas naaber oli peremeeste kodust äraolekul kingi kombekalt värava ette hunnikuna maha jätnud, ei üle ega ümber! ja seal see siis nüüd kivistus…õhtu oli meie meesperel kingi kallal nokitsemisega igaljuhul sisutatud 🙂
Et mitte häbisse jääda otsustasime lahket naabrit ka omapoolse vastukingitusega tervitada. Ehitusmaterjaliga meil priisata polnud, küll aga pakkus meie tööandja Karksi kolhoos ja sõprus kanala traktoristiga võimaluse viia tänutäheks naabrile tema ukse alla koorem täisnaturaalset põllurammu – ehedat ja auravat kanasitta! Olime rahul ja uskusime siiralt ,et suutsime naabrit oma kingiga üle trumbata. Naabri poolset “tänu” ei tulnudki kaua oodata. Juba järmisel hommikul äratas meid valgetes kitlites kiirabibrigaad. Tohtrid nõudsid haigete eraldamist ja nendega kaasa minekut, meie unesegaste ja arusaamatute küsimuste peale vastati, et neile sanitaar-epidemoloogiajaama tuli telefoni teel teade selle kohta, et Karksi vanas koolimajas pesitsev malevarühm on nakatunud hirmsasse kõhutõppe ,ilmselt düsenteeriasse ja et nakkuse edasikandumise peatamiseks tuleb haiged isoleerida…kulus tubli tükk aega meditsiinitöötajate veenmiseks, et see kamp ühes hunnikus põrandal pikas reas madratsitel magavaid noori on täies elujõus ja terved kodanikud…

avatar
Tarmo Noot kommenteeris 07.02.2012, 10:52Vasta ›

Minu mäletamist mööda suunas keegi meist peale ehmatusest toibumist kiirabibrigaadi sinna Weneveresse põhjendusega, et just neil seal on see kõhutõbi, mille tõsidusest ja ulatusest annab aimu asjaolu, et nad ei jõua enam tualetti joosta – tõenduseks ukse kõrval asuv hunnik.

Ehh, aeg-ajalt ostan Karksi õlut ja üritan meenutada, kas ta aastal 89 ka niimoodi maitses?

Karksi veinist sai selle 89 aasta suvega küll – ilmselt on iga inimese elus teatud kogus vein, mida ta elu jooksul mekib ja minu elu veininorm sai aastaga 89 täis. Ma ei pruugi mingitki veini enam sest saadik üldse.

Kas kellelgi on pilte Balti-keti üritusest? Karla käest uurisin juba, aga tema fotodest on aeg jagu saanud.

avatar
Urmas Pärtel kommenteeris 23.02.2012, 17:49Vasta ›

Täitsa tore lugu ja mis põhiline tuleb kuidagi väga tuttav ette.Enda poolt,aga teeks mõned parandused.
Esteks: selleks sõprusrühmaks ei olnud Wenevere rühm
Teiseks: tegemist ei olnud segukoormaga vaid labase kruusakoormaga.(tõsi küll ka segukoorma sai üks rühm oma ukse ette,aga see ei olnud Karksi rühm)
Kolmandaks:sitakoorem kallati ka mitte ukse vaid värava ette.

avatar
Toomas Pärna kommenteeris 20.03.2012, 17:55Vasta ›

Nimed vist on tõesti sassi läinud…ajaloolise tõe huvides tuleb siis parandus sisse viia!
Urmas, mis selle lahke “sõprusrühma” nimi siis oli?
Segu las jääb ilukirjanduslikuks liialduseks :), igaljuhul andis seda kühveldada…

avatar
Urmas Pärtel kommenteeris 28.03.2012, 10:25Vasta ›

Tegemist oli Sinejärve rühmaga. Me kuulusime Lõuna regi alla,aga baseerusime Sakala teritooriumil. Ju me arvasime, et võõral pinnal tuleb alustada “partisaanisõda”. Mingil hetkel me läksime küll nii ülbeks ,et pidasime “partisanisõda” mõlema poolega.

avatar
Bussijuht Tom kommenteeris 04.01.2015, 19:20Vasta ›

Oli Sinejärve rühm.Ja seda läga kallati väravasse.Traktorist oli Ain.Enne seda toodi hunnik kruusa Longi kooli juurde.Olid toredad ajad.

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.