Sinu eredaim mälestus

Pilt
Urmas Sukles 03.12.2011, 17:06

http://laulupidu.postimees.ee/133442/minu-lugu-kuidas-aafrika-laulupeol-kais/

avatar
Tiiu Aedmäe kommenteeris 13.07.2012, 18:38Vasta ›

1964/Dzambulsk.Eredaim mälestus.
Ajaliselt võis see olla üks augustikuu nädalavahetus, kui meie rühmal olid külas vene tudengid ühest Leningradi instituudi malevast.
Hilisõhtul istusime lõkketule ümber, ajasime juttu,laulsime südamelähedasi laulusid,… keegi sõrmitses kitarri,… oli mõnus olemine.
Ja äkki lõi taevaalune valgeks, millega üheaegselt kaasnes ka tugev kohin. Vaatasime taevasse ja üksteisele ehmunult otsa, sest midagi taolist me polnud senini näinud,see ei meenutanud karvavõrdki äikese eelset taevast. Tuline tulejuga taevavõlvil tõusis kõrgustesse.
Mulle meenus lapsepõlves kuuldud piiblijutt kui Eelijas sõitis tulisel vankril ja tulistel hobustel taevasse. Pilt oli võimas kuid samaaegselt hirmuäratav. Südame alt oli kõhe. Lõkkepidu lõppes, sest külalised lahkusid kiirustades. Meie valgusime laiali oma jurtadesse.
Nähtus oli olnud esialgu üleloomulik ja seletamatu kuid mõni aeg hiljem, oli siiski keegi raadionuppe kruttides kuulnud mingit teadet, venelaste poolt kosmosesse lennutatud 44-ndast sputnikust. Rahustav info levis ja uni võis tulla.
Arvan, et meie rühmast nii mõnigi mäletab seda sündmust. Ave ühes oma meilis mulle, mainis seda ka kui oma tähtsündmust.

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.