Sinu eredaim mälestus

avatar
Rein Minka kommenteeris 21.12.2011, 12:20Vasta ›

Sel aastal olid malevaametnikud seadnud nii, et Laekvere rühm elas Muugal ja Muuga rühm elas Laekveres. Kokku saime mõnikord Muuga Tuulikus.

avatar
Rein Minka kommenteeris 10.02.2012, 02:09Vasta ›

Terav elamus oli, et saime kohalike või täpsemalt öeldes Venevere meeste käest rühmaviisiliselt peksa. Naisi ei puututud. Ülbitsesid nendega Muuga Tuulikus aga hoopiski ühe teise rühma liikmed. Tundus, et vastasseis lahenes. Nagu selgus oli Venevere meestel aga savi – üks üliõpilane puha. Me läksime sõber Soologa rahumeelselt ning paha aimamata tuulikust, st kõrtsist elamisse ja hääletasime sõiduautot. Auto peatumisel sai Soolo uksega niisuguse nätsu, et oli siruli maas nagu heeringas. 4 meest kargas välja. Enda päästmiseks jooksin hämaras läbi okastraattõkke põllule, aga ikka jäin kätte. Peksid jalgadega… Kõht oli pärast veidi katki ja verine. Sõber Soolol kah vedas, nädala rinnus või roietes valutas, aga muud ei midagi. Tappa saajaid oli meie rühmas ikka rohkem – igaüks omamoodi. Traumasid, st õmblemisi või murde polnud. Samal öösel visati kiviga aken kah sisse. Kes viskas, seda me teada ei saanudki. Samal suvel rohkem teravusi polnud ja Venevere meestega Muuga Tuulikus ega mujal enam ei kohtunud.

Õppetunni ja kogemuse edasisteks malevasuvedeks saime missuguse. Sellist kogemust läks ka edaspidi vaja, kuid peksa enam ei saanud.

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.