Saja sandi võidujooks Antslas

Pilt
Urmas Sukles 16.12.2011, 14:02

Kuldre tegi Antslas saja sandi võidujooksu. Sellest kirjutab Lauri Vahtre pikemalt oma raamatus “Meenutusi kadunud maailmast”. Olime siis Tälliga Võru staabis pealelõunasel ajal, kui nägime ,et mingid mehed luuravad akende all. Tegime aknad lahti ja küsisime, milles asi. Olid Võru julged mehed, kes otsisid regi staapi, sest Antslas olevat üliõpilaste MÄSS. Kutsuti siis meid kaasa, läksime Võru miilitsaosakonda, kus oli sibin -sabin ning kus julged mehed koondusid. Ise nägin, kuidas kontrolliti püstolite olemasolu ja korrasolekut. Sõitsime siis mitme autoga Vaabina koolimajja, kus Kuldre rühm pesitses, aga seal oli juba suur rahu.Midagi nagu ei toimunudki ka meie sealoleku ajal, vist mindi rahus laiali, igatahes me Lõuna staabis ei pidanud isegi keskstaapi vajalikuks informeerida, mis oli viga, sest julgeoleku teabeliin oli selle “mässu” tevitanud juba Moskvasse. Pärast oli jama kui palju ja keegi sai vist ka karistusi

avatar
Arts kommenteeris 13.07.2012, 14:58Vasta ›

Spordipäev oli tavapärasest siiski pisut erinev. Nimelt osalesid seal “sõjainvaliidid”.
Eks tollane Afganistani afäär tegi punavõimu taoliste asjade suhtes väga veriseks. Julged mehed olid vist esmakordselt nii tähtsal operatsioonil. Igatahes oli üks neist oma jope lausa pahempidi selga tõmmanud, kui nad Vaabinasse (Vabinskii voksal) jõudsid.
Punased tegid asja ümber nii kõvasti lärmi, et see uudis jõudis isegi Ameerika Häälde.

avatar
Mati Tekkel kommenteeris 24.02.2013, 12:44Vasta ›

Sellest ajast ka üks luuletus.

MÄSS
Võmmid on ärevil – santide voor,
rahvas on tänvail, pasunakoor.
Tillid on ripakil Kabuli armeel,
nõuavad saia ja sulgevad tee.

Haisu sai ninna Ameerika Hääl.
Varsti on KGB nuhidki sääl.
Uurivad, puurivad, olukord pläss,
Tallinna teatati – ANTSLAS ON MÄSS.

Minu meelest autor Arvo Haav, kes tegi ka muid luuletusi ja laulusõnu Kuldre rühmale.

avatar
Mati Tekkel kommenteeris 04.07.2013, 22:39Vasta ›

Leidsin ühe mitte eriti hea kvalteediga slaidi santide rongkäigust Antslas 1980 aasta suvel. Nagu näha olid tõesti olemas kirst ja kargud, seotud pead, kellel lisaks jalg ja käsi seotud.
Kokku olid ronkäigus ja teatejooksul kolm rühma – Kuldre, Väimela ja ühte ei mäleta.
Kui julged mehed/naised meid ühel järgneval meie korraldatud külapeol tervet Kuldre rühma üle kuulasid, siis meenuvad niisugused huvitavad küsimused – kes oli kirstus (sellel ajal suri minu meelest üks juhtiv riigitelane), kas naersite Afanistani sõja üle, kas oli näha paljaid suguorganeid jne. Igale malevlasele kulus päris pikk aeg.

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.