Sinu eredaim mälestus

Priit Maide kommenteeris 29.01.2013, 23:32Vasta ›

Teemal malev ja õlu:

Tööpäeva lõpus, kui bussijuht meid rühma PAZ bussiga Kundast Eismale koju oli toonud, otsustas osa rühmast Karepa rahvamajja kinno minna. Kuna vahemaa sinna oli 8 km, palusime bussijuhti, et ta enne kojuminekut Karepa otsa teeks. Võtsime bussi kaasa kasti õlut ja iga kilomeetriposti juures pidasime bussi kinni, et posti taha paar õlut poetada. Kinost jala tagasi Eismale tulles oli see 8 km astumiseks tugevaks lisamotivatsiooniks.

Olime taas tööpäeva lõpus Kundast koduõuele jõudnud ja bussist muu hulgas ka Kunda poest ostetud kaks kasti Viru õlut välja tõstnud, kui meie õuele keeras must Volga, millest väljus TPI rektor Boris Tamm. Ta kiitis, et oli siinkandis sõitmas ja et vaatab üle, kuidas malevlased ka elavad.Tegime ülikiire otsuse õllede päästmiseks. Kogu rühm tormas kallist külalist tervitama, mina Villuga haarasime õllekastid ja rühmakaaslaste katte all jooksime märjukesega maja taha võssa. Komandör Ravo oli samal ajal sulgenud ligipääsu meie taarapööningule ja rektori soovitud ringkäik rühma elamises võis alata.

Üks reedene tööpäev lõppes paar tundi varem, kuna hommikul kriidiga otstest märgistatud mädad liiprid said vahetatud juba kella kaheks. Sülle kukkunud pika pärastlõuna otsustasime mööda saata Viru-Nigula õlletehase kääritamismiskeldris. Võtsime kaasa kitarri, riietusime soojadesse sinelitesse ja vatijopedesse ning laskusime õlletehase vahetuse meistri lahkel loal keldrisse suurte roostevabast terasest mahutite vahele. Välistemperatuur oli ca +30 C, meil all keldris +5 C. Ninad olid külmast punased, aga pidasime seal lauldes ja õlut juues vastu mitmeid tunde. Tõsi küll, külmale andsid leevendust suitsupausideks aeg-ajalt maa peale päikese kätte tõusmised.

Eisma käis Tarekülaga tihedalt läbi. Kord Tarekülla ühe sealse rühma tüdruku sünnipäevale sõites võtsime kingiks kaasa värskelt immutatud uue liipri. Kingisaaja rõõm oli suur.

Kui augusti lõpp oli käes ja kõik suve toredad asjad olid juba ära toimunud, tõime kuuse tuppa ja pidasime maha ühe toreda ja meeleoluka jõulupeo.

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.