Preemiareis Prantsusmaale

Pilt
Tiit Pruuli 24.01.2012, 11:07

Rahvusarhiivis on alles Madis Kallioni tore aruanne preemiareisist Prantsusmaale. Värvikas kirjeldus lõpeb kokkuvõttega: “Grupi distsipliin ja käitumine oli normaalne. Grupp liikus vabal ajal ringi ainult kinnistatud viisikutena. Kõik turistid esindasid väärikalt nõukogude noorsugu. Mingeid üleastumisi grupisisestest eeskirjadest, samuti kehtestatud kellaaegadest ei esinenud.”
Kes veel toona Prantsusmale pääsesid?

avatar
Madis Kallion kommenteeris 01.02.2012, 17:38Vasta ›

Tiit Pruuli kirjutas:Rahvusarhiivis on alles Madis Kallioni tore aruanne preemiareisist Prantsusmaale. Värvikas kirjeldus lõpeb kokkuvõttega: “Grupi distsipliin ja käitumine oli normaalne. Grupp liikus vabal ajal ringi ainult kinnistatud viisikutena. Kõik turistid esindasid väärikalt nõukogude noorsugu. Mingeid üleastumisi grupisisestest eeskirjadest, samuti kehtestatud kellaaegadest ei esinenud.”
Kes veel toona Prantsusmale pääsesid?

Sellest reisist võib pajatada päris palju.

terv
Madis

avatar
Anu Sõnajalg kommenteeris 29.04.2013, 12:23Vasta ›

Sakala regiooni Pärsti rühmast pääses sellele reisile lausa kolm inimest. Peale minu veel komandör Alar Tamkivi ja meister Andres Madalik. Instrueerimine enne reisi oli põhjalik. Mäletan, et gruppi pääsemiseks tuli kõigepealt komsomolikomiteele temaatiline essee esitada (loomulikult mitte Prantsusmaa ega Pariisi kohta), siis järgnesid instruktaazid Tallinnas, Moskvas ja ka Pariisis, et oleksime ettevalmistunud kõigiks meid varitsevateks ohtudeks ja käituksime väärikate nõukogude noortena. Seltskond oli kirju, kuna esindatud pidid olema erinevad sotsiaalsed grupid. Mina elasin ühes toas eesrindliku lüpsja-karjatalitajaga Pärnumaalt ja Tiiu Vilimaaga, kes oli meie grupi tõlgiks, kui õieti mäletan.

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.