Intsikurmu kokkutulek

Pilt
sipsik 15.12.2011, 08:09

Vaat see on jõud! Slaidilt skännitud. Taidluse ajal tehtud. Pilt on Aimar Silla tehtud.

sipsik kommenteeris 15.12.2011, 08:36Vasta ›

Bolek ja Lolek puhuvad Elevantsi täis(vihje kuidas ülikool tegi juubeliks poolakate abiga potjomkinit)Taidluselt. Slaidilt skännitud. Piltnik Aimar Sild

sipsik kommenteeris 15.12.2011, 15:41Vasta ›

EÜE ’82 Intsikurmu taidlus. Vist E.Berens esiplaanil. Paluks täiendada, kes mäletab. Skänn slaidist. Piltnik Aimar Sild

avatar
Margus Hergauk kommenteeris 15.12.2011, 16:42Vasta ›

sipsik kirjutas:EÜE ’82 Intsikurmu taidlus. Vist E.Berens esiplaanil. Paluks täiendada, kes mäletab. Skänn slaidist. Piltnik Aimar Sild

Hoopis Maffin (Andrus Salupere), tegemist Euromaisi etteastega taidluskonkursil

avatar
Margus Hergauk kommenteeris 15.12.2011, 17:04Vasta ›

Veel mõned pildid Metsa rühma Ljoleki ja Boleki etteastest, kahjuks veidi ebateravad. Parim taidlus, mis kunagi nähtud.

sipsik kommenteeris 16.12.2011, 11:07Vasta ›

Veel üks pilt taidlusest. Paluks täiendusi, täpselt ei mäleta

avatar
Rein Minka kommenteeris 16.12.2011, 13:37Vasta ›

sipsik kirjutas:Veel üks pilt taidlusest. Paluks täiendusi, täpselt ei mäleta

See on Orava rühma taidlus “Kalad mädanevad peast” – Maanus Mikkeli ja Riho Sibula stsenaariumil. Valgetes linades on vasakul Jüri Tammeväli ja paremal Raul Soolo. Punases särgis valgete asjadega on komissar Maanus Mikkel (Mann). Kaabuga olen mina, plekkmantliga on komandör Jaak Gramann ja tema kõrval prillidega on meister Tõnis Tiit. Saime esikümnes päris hea koha, aga mitmenda, ei mäleta. Oli kõva taidlusaasta.

Urmas Sukles kommenteeris 16.12.2011, 14:04Vasta ›

Ka Kure Enn oli komandör? Selle kava piltide ja mõistujutu pärast kutsuti mind kui regi komissari Põlva julgeolekusse,kus siis midagi pidin selgitama,et muinasjutt ja blää, blää. Julge mees istus laua taga ja näppis revolverit . Aga midagi ei järgneneud. Ju minu segajutt ja Orava suht segane mõistukava ikkagi kontooras suuremat huvi ja karistamisi ei tekitanud.
Teine kord, kus relvad olid mängus oli 1980 aasta suvel kui Kuldre tegi Antslas saja sandi võidujooksu. Sellest kirjutab Lauri Vahtre pikemalt oma raamatus “Meenutusi kadunud maailmast”. Olime siis Tälliga Võru staabis pealelõunasel ajal, kui nägime ,et mingid mehed luuravad akende all. Tegime aknad lahti ja küsisime, milles asi. Olid Võru julged mehed, kes otsisid regi staapi, sest Antslas olevat üliõpilaste MÄSS. Kutsuti siis meid kaasa, läksime Võru miilitsaosakonda, kus oli sibin -sabin ning kus julged mehed koondusid. Ise nägin, kuidas kontrolliti püstolite olemasolu ja korrasolekut. Sõitsime siis mitme autoga Vaabina koolimajja, kus Kuldre rühm pesitses, aga seal oli juba suur rahu.Midagi nagu ei toimunudki ka meie sealoleku ajal, vist mindi rahus laiali, igatahes me Lõuna staabis ei pidanud isegi keskstaapi vajalikuks informeerida, mis oli viga, sest julgeoleku teabeliin oli selle “mässu” tevitanud juba Moskvasse. Pärast oli jama kui palju ja keegi sai vist ka karistusi

See-kes-pildil kommenteeris 18.12.2011, 20:45Vasta ›

Margus Hergauk kirjutas:Veel mõned pildid Metsa rühma Ljoleki ja Boleki etteastest, kahjuks veidi ebateravad. Parim taidlus, mis kunagi nähtud.

Suur tänu komplimendi eest! See kava oli inspireeritud Mrozeki “Elevandist” ja Tartu Ülikooli 350 juubelist. “Üliõp’lased, puhhume selle elevanti täiss” läks vist tavakäibesse, samuti nagu oma ülemustel kummi tühjaks laskmine.

Times kommenteeris 28.12.2011, 20:49Vasta ›

Olin 82. aastal “bläkis” ja Intsikurmu kokkutulekul hoidsime madalat profiili. Mäletan, et mingil hetkel me täiesti võõraste inimestega kooris röökisime Lermontovi luuletust “On igav ka kurb!” Eriti viimast kahte rida.

On igav ja kurb – pole ühtki kes ulataks käe,
kui murede kütkes end laastad.
Sa loodad veel? Milleks, kui täitumist iial ei näe?
Kuid aastad, need kaovad – k6ik paremad aastad !
Sa armastad? Keda? Ei kesta saa jäädavalt see,
kuid hetkeks ei tasu ju vaeva.
Sa endasse vaatad? Seal midagi rõõmu ei tee,
kui palju ka möödunu tuhas ei kaeva.
Jääb kirgede tuhing, kuid seegi kord lahtuma peab,
sest mõistus on kohtunik vali
ja kõik meie elu – kes teraselt vaatab, see teab -
muud pole kui rumal ja labane nali …

(August Sanga tõlge)

Tiit Pruuli kommenteeris 29.12.2011, 13:10Vasta ›

Pakk kirjutas:

Margus Hergauk kirjutas:Veel mõned pildid Metsa rühma Ljoleki ja Boleki etteastest, kahjuks veidi ebateravad. Parim taidlus, mis kunagi nähtud.

Suur tänu komplimendi eest! See kava oli inspireeritud Mrozeki “Elevandist” ja Tartu Ülikooli 350 juubelist. “Üliõp’lased, puhhume selle elevanti täiss” läks vist tavakäibesse, samuti nagu oma ülemustel kummi tühjaks laskmine.

Siin dokument Riigiarhiivist, mis näitab, et Mrozeki kava on pitsatiga heaks kiidetud ja lavale lubatud.

avatar
Mäx kommenteeris 10.04.2012, 13:51Vasta ›

EÜE82 Intsikurmu kokkutuleku vimpel ja märk.

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.