Raudteerühm rühma nänn (pildid, vimplid)

Pilt
Sutsa 28.03.2013, 15:08

EÜE Raudteerühmal kujunes välja omapärane viis korraldada sügiseseid ekskursioone, kasutades ära raudteesüsteemi eeliseid. Tol ajal oli suure N-liidu raudteevõrk jaotatud raudteekondadeks ja Eesti kuulus Balti raudteekonna (vene keeles – Pribaltiiskaja Železnaja Doroga) kooseisu, mille juhtimine asus Riias. Ühe raudteekonna piires oli võimalus tellida reisirongi vagun, mida sai lisada rongi koosseisu lõppu ja seda vastavalt eelnevalt kokkulepitud soovile ära haakida rongi küljest ja hiljem uuesti õigel päeval lisada teise rongi koosseisule.
Meie kasutasime seda võimalust käia Vilniuses kolmepäevasel ekskursioonil, sest nendel aastatel sõitis Tallinn – Minski vahet firmarong „Tšaika”. Selle vaguni saamine, ajagraafikute kooskõlastamine ja palju muud nõudis palju bürokraatlikku asjaajamist. Aga tasus ära. Malevlaste jaoks oli see tasuta. Ööbisime samas vagunis, mis seisis varuteel.
Pildilt on näha, et oleme riietunud sügiseselt. On kas septembri lõpp või oktoober.
Ja Vilniuses oli, mida vaadata. Kindlasti käisime alati ka Nerise jõe kaldal asuvas suures teatrihoones mingit etendust vaatamas. See arhitektuuripärl oli siis alles äsja ehitatud.

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.