Sinu eredaim mälestus

avatar
Rein Minka kommenteeris 29.06.2012, 15:05Vasta ›

See oli Räpos 82. aastal esimene kord, kui ma puskarit jõin. Igaühte aparaadi ligi ei lastudki, kuid Kass mind lasi. Ega palju julgenud võtta – mine tea, mis teeb. Aga ei teinud midagi ja maitse oli täitsa hää. Küsisin Kassilt, et mis tooreainest jook on, kuid vastust ei mäleta. Aastaid hiljem sain proovida Haiti kartulisalatist tehtud puskarit. Vahetasime veini vastu… Ei teinud too kah midagi.

avatar
Kass kommenteeris 06.08.2014, 21:19Vasta ›

Rein Minka kirjutas:See oli Räpos 82. aastal esimene kord, kui ma puskarit jõin. Igaühte aparaadi ligi ei lastudki, kuid Kass mind lasi. Ega palju julgenud võtta – mine tea, mis teeb. Aga ei teinud midagi ja maitse oli täitsa hää. Küsisin Kassilt, et mis tooreainest jook on, kuid vastust ei mäleta. Aastaid hiljem sain proovida Haiti kartulisalatist tehtud puskarit. Vahetasime veini vastu… Ei teinud too kah midagi.

Pärm ja suhkur, klassika. Asja tegi eriliseks anum, milles meski kääris – see oli 38 liitrine sinine plekktünnike, mille sees plastikvooder. Algselt Pepsi-Cola kontsentraat sees olnud. Tore oli see, et sääl sees uuretes oli seda kontsentraati veel järel, mis lisas ärakäinud praskale võrratu buketi ja vürtsika järelmaitse. Pool liitrit seda imesegu andis jõudu päev otsa objektil uimerdada. Ehk “tõmbasime hommikul sinised tüllkardinad ette”, nagu Mendel seda nimetas.

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.