Persostrati järelrühm ja EÜE Jõulupidu

Pilt
Urmas Sukles 04.01.2012, 16:08

Persostrati järelrühm ja EÜE Jõulupidu

Elasime Paganamaal ühes talus ning selle talu õuel oli üks vahva peldik. Kaks ust ja vaheseinata kaks auku, nii et sees sai vabalt suhelda. Selle peldiku teine omapära selgus alles septembrikuus, kui juba maleva lõpetanud Persostrati rühma liikmed hakkasid muutuma kollaseks. Arvatavasti sellest , et peldik oli ka sujuvas ühenduses kaevuga , toimus meil massiline hiinastumine ning tekkis kaks järelrühma. Üks, suurem oli Tartu nakkushaiglas, kus osales ca 10 Perso liiget ( komissar Kukeke jt.) ning ka suvel rühma pidevalt oma külastustega häirinud regi komandör Tälli ning teine Rapla Rajoonihaiglas, kus tegid järelmalevat Mex ja Suku.
See aeg oli täiesti karske periood minu elus, mida praegugi saab uhkusega meenutada .Kahjuks sai see kiirelt otsa,sest detsembris korraldasime Sangaste lossis EÜE jõulupeo. Läksin sinna ühe kena Ravitsa rühma tüdrukuga, meeles mõlkumas arstide keeld,et peale kollatõbe ei tohi 6 kuud viina võtta. Mul oli alles kolmas kuu käsil. Tore kaine pidu oli kuni tütarlaps läks unele , aga mina jäin millegipärast veel edasi peosaali. Kui siis ükskord arvasin ka õige aja olevat, et minna, selgus tõsiasi, et ma ei teadnud, mis toas mu Lumivalguke magab. Hakkasin otsima. Kui olin läbi käinud ca 50 tuba, siis tunnetasin oma otsingu lootusetust ( Seal on 100 tuba !! ) ning naasesin peoruumi, kus moraalselt kurnatuna allusin heade sõprade poolt lohutuseks pakutud viinakuradile.

avatar
Toivo Külaviir (Junts) kommenteeris 19.01.2012, 17:38Vasta ›

Mäletan ka seda jõulupidu. Igati äge pidu oli. Aga tube olla Sangastes olnud enne ümberehitust 99. Nii et peale 50-ndat polnukski asi nii lootusetu. Mina magasin igal juhul mingi matikuhja otsas, kus aegajalt keegi üritas matte alt ära kangutada.

avatar
Priit Lill kommenteeris 24.01.2012, 14:26Vasta ›

See ilus tüdruk oli (kints)

avatar
Arts kommenteeris 07.05.2013, 14:09Vasta ›

See Sangaste jõulupidu algas väga vaikselt ja pühalikult.
Surnud malevakaaslase leinatalitusega.
Juba teel peopaika lahtikorgitud pudelid kadusid lossi sisenedes taskuisse ning rõõmus elevus asendus kurva mõistmatusega.
Saali keskel asus küünaldega ümbritsetud laud, kus lamasin tardunult üll tõmmatud lina all. Ainult paljad varbad paistsid lina serva alt välja. Mäletan, et Kukekese hüvastijätujutluse ajal tahtis mulle seal tolmunud lina all kangesti aevastus peale tulla. Ilmselt selle ärahoidmiseks tehtud meeletu pingutuse tõttu olid aga mu paljad varbad nihelema hakanud.
Asjatoimetused said aga siiski pühalikult lõpule viidud ning peolised saalist välja juhatet. Alles siis sain anduda oma aevastuseseeriale.

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.