Kärstna rühma laulud

Tiit Pruuli kommenteeris 08.06.2012, 08:29Vasta ›

Kirjandusmuuseumis on Kärstna rühma lauluna kirjas selline salm:
Kremli kell, Kremli kell
kutsub BAMile
Oh mis kena talveilm
vaja teha üks raudtee.

avatar
sexorg kommenteeris 08.05.2013, 17:51Vasta ›

Kärstna Marsi saamislugu.

Lugu oli siis selline, et 1979 aasta suvel hakkas EÜE Lõuna piirkonna kokkutulek kätte jõudma, see oli vist Intsikurmus.
Ühel õhtupoolikul peale päevatööd andsid Molekul ja Vitsa käsud kätte, et vaja hakata taidluskava tegema. Kõik malevlased olid innuga asja juures ja kogunesid saluuni, millel „East Business“ nimi. Sexorg ja Sang, kui pillimehed pidid rühma laulu ka tegema.
Läksime koos Sangaga majasse, kus elasime ja võtsime elutoas platsi sisse. Kuna äsja olime koos Mustla ja Valgjärve rühmaga teinud Kärstnas läbi küla tõrvikutega marsirongkäigu mingi vana Lõvi* juurde , kus igasugu EÜE ja saksa laule laulsime, siis mul oli tahtmine selline positiivne kõiki kaasa laulma kutsuv laul teha. Oli ka Anton Tammsaare juubeli aasta.

Refrääni viis tuli mul kohe pähe, trummeldas kohe peas.
Salmi juures aitas Sang akorde seada. Kuna refrään oli mažooris, siis panime salmi minoori ka sisse. Kaks salmi tegime valmis , esimesse panime Lehole Lembitu sisse, teise Tammsaare. Kolmanda salmi jaoks kadus vaim ära. No ei tulnud vaim peale enam, kohe mitte ei tulnud. Võtsime kidrad ja läksime saluuni, seal oli kava ka juba peaaegu valmis. Laulsime Sangaga need 2 salmi ette, see meeldis kõigile. Ütlesime Molekulile, et kolmas salm ei tule välja, tee see ise. Mool võttiski pastaka ja kahe esimese vaimus kirjutas kolmanda. Valmis see laul siis saigi. Intsikurmus saime kolmanda koha, Esimene oli „EÜE allveelaev“ , teine Kuldre rühma laul.
Saime vist ka üle EÜE-lisel konkursil mingi auhinnalise koha.

Sexorg

Selgitused:

Vitsa – Kärstna EÜE komandör Viktor Hütt
Molekul – Kärstna EÜE komissar Rein Lang
Sang – Kärstna EÜE liige Andrus Vestli
Sexorg – Kärstna EÜE liige Aivar Natus

*Kärstna lõvi on üks kaunimaid klassitsistlikke kunstiteoseid, mis Eestist leida – hiigelsuurel kivirahnul puhkab malmist lõvi, kohevalakaline pea käppadel.
Selle lasi 1844. a oma kodumõisa lähedale püstitada Reinhold von Anrepi poeg kindralleitnant Joseph von Anrep. Huvitav teada: •Kindral Reinhold von Anrep väljus Austerlizi lahingust kindralleitnandina, langes sõjas 1807.a. •Kuju on modelleeritud Saksa skulptori Christian Daniel Rauch poolt.

Kärstna marss

Eelmäng: F#m , A

A F#m
Ka siis kui Lembitu
A F#m
Kord võitles Leholas
A F#m
Ta võitles selle eest
D E
Et vabaks saaks maa

Refr: Ta ütles:
A E A
Marss, marss ja lipp meil lehvib
A E A
Marss, marss ja edasi
A E A
Marss, marss ja tulevikku
D E A
Viib meid hoolas töö

Tee tööd ja näe vaeva,
Siis tuleb armastus
Nii ütles meile
Anton Tammsaare

Refr:

Gaudeamust laulad sa,
Mis sest et valesti
Sa pead end harituks
Ja kordad klassikuid

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.