Sakla 1978 Kiri

Pilt
Heldin Allik 19.02.2013, 17:58

Meil oli Turjal kahetärnielamine (elekter, gaasiballoon)…kuid puudus internet. Veel oli moes paberkirjade kirjutamine! Paar nädalat oli mul asjatoimetamist mandril, rühma tegemistega (sh kokkutulekul käimisega) sel ajal hoidis mind kursis Rutt. Mõned väljavõtted.

Rutt, 12.08.1978.:
„Seda Sa oled juba kindlasti teada saanud, et enne ärasõitu käis meil Pöide külas, et jälle õnnestus hirmsa unekaga teele asuda, et sõime Virtsus, et Kilingi-Nõmmel ostsime jäätist, et Tõrvas ujusime ja et Põlvasse jõudsime õhtul enne kella 10. Õhtul oli seal väike dancing (disko). Et meil oli vaid üks telk, siis õnnestus Evil ennast sinna viiendaks suruda, mina aga ronisin autokasti. Pärast mõnetunnist lesimist ja sääskede söötmist ning üha suureneva ruumipuuduse pärast kobisime Heliga sealt alla ja lasime ennast horisontaali kõrvalasuvas x bussis. Mul õnnestus hõivata väga hea positsioon, kus ma tudusin ilusasti hommikuni. Ärkasin hommikul selle peale, et bussijuht käis mööda bussi ringi ja Heli oli kadunud. Oli natuke piinlik. Aga tühja sest.
Pärast hommikusööki oli avamine jne. ….Pidi minema lahti hirmsaks sporditegemiseks. Mul olid juba dressid seljas, et Väinamere eest võrku taguda. Aga kus siis taevaluugid pääsesid valla ja algas äike. Selleks korraks oli asi otsustatud. Sport jäi ära, aga vihm ei jäänud. Alles mitme tunni pärast, kui kõik ujus, võis oma nina furgooni alt välja pista.
Päeva üheks naelaks oli lauluvõistlus Põlvas, kultuurimajas. No tõesti, väga tore. Meie omad ei pidanud laulma. Igast regioonist esines 2, Väinamerest Palivere ja Lihula. I koht „Bolševik“, parim tõepoolest, lauluga kaasnes vägev show, naera või puruks. II Palivere, ka tip-top, eripreemia parima malevalaulu eest. III algas V tähega, ma tean, aga ei suuda praegu öelda. Vaheajal oli karatee demonstratsioon. Väga huvitav, lõppes vendade Krabode stiilis: laudade purustamine.
Päev lõppes suure mölluga. Ansambel“Mobile“. … Kõike seda ei saa kirjeldada, õudsad ühisliikumised, vinta-vänta karjumised jne. ..Lõpuks ma tundsin, et enam ei suuda, aga vastu pidasin.

Viimasel päeval oli isetegevuskonkurss + „Fix“i kontsert rahva aktiivsel osavõtul…
Tagasiteel õhtustasime Pärnu rannahoones, öösel ja esimese praamiga tulime üle. …
Pole Sulle ka arvatavasti enam uudis seegi, et Laimjalas käisime.
Esmaspäeval lõppes kella 5 paiku elekter, nii et vibrasime kondiauru abil kella 8-ni.“

avatar
Heldin Allik kommenteeris 19.02.2013, 18:00Vasta ›

(postitatud Kingissepa linnas 13.08.1978)

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.