Sakla 1976 SILVI oli meie kokk 1976 ja 2006

Pilt
Heldin Allik 05.03.2013, 07:31

Majandi (V.Kingissepa nimeline kolhoos) poolt oli meile määratud kokk – Silvia-Laine Kalamees. Meie jaoks lihtsalt Silvi. Kordamööda olid tal abiks rühma naised, kes valmistoiduga objektile kaasa sõitsid. Menüü koostas Silvi nii hästi, et kokkutulekul 30 aastat hiljem meenutas Tõnu, et Silvi tegi meile maitsvat koduleiba ning keetis koorega (mitte piimaga) kalasuppi!
2006 kutsusid meie Jürid rühma taas kokku. Saaremaal oli meid 12 ja külastasime ka Silvit, temale ootamatult. Veel tänagi meenutab elevil Silvi seda hoovil seisvat suurt seltskonda, kui ukse avas. See ehmatus läks talle kalliks maksma: ehkki me ei oodanud ukse taga näljaste nägudega, leidsime end peagi Silvi köögis laua taga vitsutamas pannikuumi kotlette ja muud head-paremat. Mis kõik olid tegelikult mõeldud külla tulevatele lapselastele.
Meie koosveedetud aegade meenutamiseks kinkisime hiljem Silvile kaks suurt, mitmest fotost kokkupandud fotomaali (vt Silvi oli meie kokk 1976; Silvi oli meie kokk 2006)
Järgmistele malevarühmadele Silvi enam süüa ei teinud. Aga Silvi abistavat kätt saime tunda ka Sakla 1978 rühmas. Siis tegid süüa naised ise, kahekesi toimkonnas. Oma toimkonnapäeval ühel varahommikul tagatrepile minnes avastasin seal veel liikuva angerjakoti. Maitserohelise otsimise ettekäändel põgenesin küla peale, aga Rutt, ühise kulbi keerutaja (tema väljend), sai angerjaülesande lahendamisega edukalt hakkama! Rutiga käisime ka Silvil külas ja angerjamaitsega harjunud saarlane Rutt meenutab, et polnud veel saanud soolatud angerjat nagu Silvi meile tookord tünnist välja koukis!

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.