komandör

Pilt
Toomas Alatalu 27.05.2012, 09:16

komandör oli Jüri Peremees, Alatalu – komissar

avatar
Toomas Alatalu kommenteeris 09.09.2012, 12:58Vasta ›

Võtan eelmise tagasi – mulle millegipärast tundus järsku, et oli TPI rühm, ent täna 9.09.2012 leidsin arhiivis tuhnides mulle saadetud nimekirja – Alatalu – komandör, Peremees – komissar,edasi – M. Servinski, G. Pajenson, P. Rossar, L. Oja, Eero Rändla ja abikaasa A. Rändla – oli ainuke n.ö.pere, mis tekitas kuni väljasõiduni proboeeme -, V. Ivanov, Pear Tang, Raul Mälk, J. Põldma, J. Suurväli, L. Ots, H. Tarvis, L. Helenurm, Galina Põder, Reet Sarv, Urve Pärloja, K. Kivimäe. Sel paberil oli veel 5 kandidaati (U.Lans, A. Sikka, A.Kauts, R. Heinla, E.Uibo), kes vist ei pääsenud kedagi asendama. Kes teaB – PALUKS TÄPSUSTADA. Nagu näha – tulevikule mõeldes, vähemalt üks välisminister, üks väikepartei aseesimees, üks partkommi sekretär + täna ärimees…

avatar
Toomas Alatalu kommenteeris 28.09.2012, 21:37Vasta ›

Täna saan lisada, et sõitsime välja 1.07 üle Moskva ja Varsaavi 4.07 olime Prahas. 5.07 käisime kohe Karlsteijni lossis, kus toimus rüütliturniir ja kus meie tüdrukud tohterdasid veriseks löödud käsi. 6 olime Konopiste lossis ja Benesovis 12 käisime Karlovy Varys 20 Liberecis 25 hakkasime päriselt reisima – Hradec Kralove Jicin – Prachov Brno – Mikulov – Machocha koopad – Bratislava -Liptovsky Mikulas -Demanovska dolina Lomnica Strsbske Plesoo – Poprad ja ilmselt oma kümme kohta veel, kusjuures vahepeal jagunesime gruppidesse ja liikusime hääletades. Mikulovis jäime aprikoosiraksu minnes kohalikule piirivalvele vahele ja mind, Juri ja Gideon + giidi viidi kordonisse. Pakkusime suitsu ja lasti tulema, kuna ilmnes, et neil ol õppus ja kinnipeetud diversante oli hädasti vaja. Aga grupp ootas ja ei teadnud meie kadumisest midagi. 6/7 ületasime Popradis piiri ja üle Moskva 8 jõudsime Tallinna.

avatar
Toomas Alatalu kommenteeris 27.10.2012, 09:53Vasta ›

Näed – keegi ei kirjuta, aga mul on uudis missugune. Sattusin loenguid pidama Brno Masaryk Univerzita – panin nagu pohli käisest, pärast eksamit pikk aplaus jne. Ent 23.10 ronisin koos abikaasaga uuesti Spilberki – mäletad, Gideon, sest Jürit enam pole – selles vanas kindlusvanglas käis siis järjekordne remont ja kuna lagedal seisis ehitusmalevalaste igapäevane tööriist – tsemendi või tellistekäru – sai selle sangadest haaratud ja ringi sõidetud, et pilti teha. Nüüd sain vaevalt kindluse siseõue astutud ja ei jõudnud veel Evale rääkida, mis tempe siin omal ajal tegime, kui käru seisis samas mis samas. Värsket tsementi täis ja muidugi haarasin sangadest, et oleks kaks pilti – 1975.a. ja 2012.a. – üks mees ja üks suur heameel, et midagi pole muutunud – ükskõik mis sajandil lähen Spilberki, on käru ootamas, mis sest, et ilmselt mitte see toonane käru. Kui esimese pildi peale satun, panen ka teise ülesse.

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.