Tervitan rühmakaaslasi

Pilt
Lee Maurer 05.04.2015, 06:46

Mind kutsus malevasse füüsikatudeng Mart Viires, kes hakkas komandörina rühma kokku panema. Komissar oli Olevi Kull, mulle pakuti arstipaguneid, kuigi olin alles 1 aasta õppinud. Läksin suure rõõmuga, sest muidu ähvardas Tartus nn “Linnamalev”, millel oli vilets kuulsus. Meister oli keegi TPI-st, nime kahjuks ei mälets. Egils Strauss oli II kursuse lätlasest spordimeedik, suvega sai eesti keel päris selgeks.
Elasime Pala koolimajas, ise tegime kordamööda süüa. Kolhoosist toodi pool siga ja kästi ise ära soolata, sest mingit külmkappi seal polnud. Mäletan, et poisid olid paremad kokad, eriti Heiki. Mingi toidumürgitus korra vist ikka tuli….
Magasime klassiruumides, õmblesime ühesugused öösärgid.
Värvisime tüdrukutega terve suvi lehmalauta, algul aknaid ja latreid, lõpuks furgoonikatuselt lage.
Poisid valasid betooni ja ladusid müüri, ei ole hiljem vaatamas käinud, kas objekt on alles.
Oli toredaid pidusid, eriti rühmakaaslaste Kalle ja Kaja pulm Saaremaal. Korraldasime kohalikele kontserdi Pala kultuurimajas, laulsime ja tantsisime. Rahvast igatahes tuli ja nalja sai kõvasti. Olid kohtumised naaberrühmadega, kokkutulekud ja maleva lõpetamine jälle Saaremaal. Kuidagi ei raatsinud lahku minna ja jälle Tartusse sõita, mäletangi, et kool oli juba alanud kui Tartusse jõudsin.
Kunagi hiljem pole tundnud ennast nii rikkana kui malevapalka kätte saades, mäletan, et sõitsime taksoga Tartust Tallinna, sest raha oli niiii palju. Kas ka midagi asjalikku ostsin, pole meeles. Tervitan kõiki rühmakaaslasi. Oli ilus suvi, kahjuks minu ainsaks malevasuveks see jäigi.

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.