Berliini loomaaed

Pilt
Helle Vaino (Kolmer) 12.07.2013, 19:40

Sain Güstrovi rühmast endale üheainsa, aga see-eest tõeliselt eluagse sõbra – Küllikese.
Minu isa oli käinud peale sõja lõppu Berliini loomaaias, ja muidugi mäletas ta seda ja soovitas ka minul kindlasti loomaaias ära käia.
EÜE välisrühma töösuve lõpuks oligi plaanitud vaba aeg ekskursioonide jaoks ning sellest Berliini vaatamiseks ikka päris mitu päeva.
Käisin Küllikesele nagu uni peale, et ärme kulutame oma teenitud raha Güstrowis, vaid hoiame selle oma vaba aja ja Berliini jaoks. Siis saame elada nagu valged inimesed, käia kohvikus, osta kodustele kaasa välismaa asju ja kindlasti käia ära ka Berliini loomaaias! Tundub, et oskasin oma unelmaid nii eredalt esitada, et Küllike jäigi nõusse.
Güstrowist jõudsime rongiga Berliini “õigele” poolele hommikul. Küllike ja mina startisime kohe oma programmiga ja sõitsime loomaaeda. Seal oli tore, aga mitte sellest käigust ei saanud tookord minu eredaim Berliimi mälestus. Järgmiseks, väsinud aga õnnelikud, läksime suurde kesklinna kaubamajja, et uurida ja vaadata, mille peale oma raha tasuks raisata. Käisime uhkelt ringi – raha oli meil selle aja kohta ikka päris palju kuna meil kummalgi ei olnud seni suuri vaba aja veetmise kulusid olnud. Kaubamajas kohtusime täitsa juhuslikult kahe meie rühma tähtsa ninaga, kes andsid ehmatava käsu: “Kaubamaja sulgemiseni on kaks tundi, siit ärge enam välja minge ja kulutage kõik oma valuuta kohe ära!” Selgus, et soovitud päevaks rongipileteid ei olnud, reserveering ei kehtinud ja nii ostsid poisid meile piletid samal õhtul väljuvale Berliin-Moskva romgile. Neid kahte tundi, kus pidime lihtsalt oma hoolega hoitud ja väärtusliku valuuta hoobilt sirgeks lööma, ei unusta ma kunagi :) Oleme Küllikesega sellest korduvalt rääkinud ja naernud – loodan, et ta ei ole mulle pahane, kuigi defitsiitse kingade, kristalli ja moekatele riietele lisaks ostsime sealt ka igasugu jaburaid vidinaid.
Olen Berliinis veel kaks korda käinud ja see linn meeldib mulle väga. Esimene kord oli sihiks Saksa Riigiooper ja Wagneri “Lohengrin”. Samal reisil saime suurlinna jõulumelu nautida, ja lihtsalt mööda Berliini ringi käia. Müürist oli siis juba väga vähe alles.
Sakslased on äärmiselt abivalmis rahvas ja turistidega tõeliselt sõbralik. Pean seda ütlema, sest natuke enne seda reisi tulime tagasi Pariisist, kus keegi meiega eriti tegeleda ei tahtnud.
Baierimaal oleme käinud kahel suvel. Alpide ilu ja keiser Louis II losse ning parke peab oma silmaga nägema.

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.