Sinu eredaim mälestus

avatar
LEILI ROOMETS kommenteeris 21.09.2012, 12:20Vasta ›

Ehitasime Taebla EPT maaparandusobjektil lüüsi, käisime ka uudismaalt kive-kände koristamas ja väiksemaid otsi veel siin-seal. Tookord tellijapoolne töökorraldus veidi lonkas.
Sõime sööklas kõik kolm toidukorda, õhtust näksimist ostsime ise.Poiste toad olid vanas, vee ja kanalisatsioonita majas, tüdrukute käsutuses oli kõrvalasuvas ridaelamus kolmetoaline korter- üleval meie kaks magamistuba, all suur tuba ja köök. Seal esimesel korrusel käis meie õhtune seltsielu. Saime kohalike elanikega hästi läbi ja keegi andis oma tühjalt seisva kahetoalise korter meie käsutusse-seal olid luksuslikud pesemisvõimalused-duširuum. Ja sealses praeahjus küpsetasime endile paar korda saiagi.
Meie käsutuses oli kongiga veoauto, juhiks üks meie rühma noormees. Selle autoga siis kõik oma sõidud tegime.Sõitude ajal sai palju lauldud. Ega viisipidamine olnudki oluline, tähtis oli üheskoos laulda.
Hele sünnipäevast sai suursündmus.Otsustasime poistele saata kutse ja paluda neil ilmuda frakis.Endile tegime marlist pikad kleidid. Suure saladuskatte all olid poisid muretsenud täpilist ja triibulist sitsi. Täpilisest olid nad teinud hiiglasuured kikilipsud. Kuna lipsude kummid olid saanud nats lühikesed, siis varsti nihutati need kindlamale alusele-pähe. Triibulised püksid aga olid jäänud tegemata.Nii nad siis ilmusid pidulikult suurte täpiliste lipsude ja triibuliste “õlasallidega” ehitult enda tehtud tordi, sületäie rukkilillede ja põhikingituse-suure, lehviga ehitud, loomakondiga.

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.