Sinu eredaim mälestus

Igor Grazin kommenteeris 28.12.2011, 18:59Vasta ›

Olin selle rühma komissar ja kukkusin läbi nii, et häbi meenutadagi… Rühm oli olemuselt vahva, aga puhtalt vene-TIP-i tüüpi hard-core töömehed. Igasugune komissarlus, meelelahutus, pullitegemine (ilma kärakata) oli välistatud olemuselt. TEHTI TÖÖD karmides tingimustes. Nimed: komandör Puksa (vist – Aleksander), meister – Igor Sheveljov. Rühmas rügas raskelt meist vanem mees, täna tuntud veteranajakirjanik ja loodus-uurija Gerbert Tsukker, kes tänu oma kunstiandele tegi rühmale ka kiires korras embleemi (minu kunstilised “otsingud” loomeinimese Grisha Lotmaniga jäid venima…) See oli küllap üks radikaal-rahvuslikumaid tollel ajal: sini-must-valge nimelt. Sinine jõgi, must metsaviirg ja valge Põhjamaa taevas. Lainekujud jões olid küll kujult samad, mis ENSV lipul. Tegemist polnud miski vabadusvõitlusega, aga rühma kokkutulekul sügisel (raudteejaama restoranis!) imestasime me küll, et sellest jama ei tulnud… Lihtsalt juhtus nii.
Töö oli: Aleksadrovski rajooni Strezhevoje külas (90% elamufondist – sõjaväetelgid, keset küla üks asfalt-tee – 1,5 km pikk, mida mööda sõitis edasi-tagasi ülemuste “Volga” – ainus ratastega sõiduk) – koolimaja ümbruse betoneerimine, betoonotootmine ümbritsevatele nafta-objektidele, armatuuri keevitamine, barakkide ehitamine tahvlitest ja ümarpuidust. Elati telkides, milles olid raudahjud (tundras pole suvelgi soe), ülemustele oli vagun. Transpordivahend tsivilisatsioonini oli laev… Suurim keskus lähedal: Nizhnevartovsk (Samotlori leiukoha keskus, kus täna teevad ilma TEXACO, BP, EXXON.)
Küsimus: kas EXXON-MOBIL üldse teab, et ta keevitab endale kasumit platsi peal, mis on rajatud m.h. ka EÜE higiga? Kas EÜE ei peaks oma partnerite hulgas nimetama ka EXXONIT????? :)

avatar
Peet Paal kommenteeris 12.07.2013, 09:22Vasta ›

admin kirjutas:

Viimased paar päeva peale tööperioodi lõppu tegi Igor oma komissaritöö järele.Peale seda kui lennuk Moskvasse oli üle müüdud jäi kümmekond (põhiliselt Tartu tudengid ekskursioonile naftaväljadele -päris huvitav oli

Oleg Podlipski kommenteeris 29.07.2018, 20:56Vasta ›

Igori sõnades, nagu ikka, leidub ebatäpsusi. “Volga” polnud ainus ratastega sõiduk.
Ja telkides elasid mitte kõik.
Komandöri nimi oli Kuksa.

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.