Sinu eredaim mälestus

Pilt
LEILI ROOMETS 25.09.2012, 17:07

Ehitasime Taebla EPT bensiinijaama hoone, paigaldasime tsisternid ja betoneersime teed.praeguseks olevat see hoone lammutatud kui mittevajalik.
Elasime Taebla mõisa majas. Samas majas elas ka üks vanapaar, keda Papiks ja Mammiks kutsusime. On küsitav kui rahulik nende elu koos meiega oli, aga nad kostitasid meid mitu korda pannkookide ja moosiga ja suve lõpul meid teele saates olid neil pisarad silmis.
Pesime EPT töökojas, elukohas oli ainult külm vesi. Ja ilma veeta C (korrektses kõnepruugis- kuivkäimla). Ainus ebakõla olid meie liiga napid kehakatted sööklas, kus lõunatasime. Kuulasime sõna ja muutusime korralikumaks- poisid ei läinud enam palja ülakehaga või tüdrukud lühikeste pükste (mitte päevitusriiete!) või vöökohalt üles kääritud pluusiga sööma. Hommikul ja õhtul sõime oma elukohas. Toiduained tõime poest ja toidu tegime ise. Poes oli arve mille EPT tasus. Toimkonnas olime paarikaupa, kordamööda. Kord leidis Jüri, et õhtuks on vaja kotlette teha. Tema oskavat hästi. Köögis selgus, et tema oskus seisneb ainult kotleti valmis vormimises. Lohutas, et ega maitsele tähelepanu pöörata. Sööma asudes leidis keegi ehmudes kotleti seest mutri, samas keegi naela, keegi kivikese…Käis tohutu otsimine ja rõõmuhõise, kui midagi leiti. Tõepoolest- maitsele ei pööranud keegi tähelepanu.

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.