Zlatopolje -65

Pilt
Vana paks 17.01.2012, 16:38

Veel huvitavaid pilte.
Zlatopolje rühmas tekkis mingil ajal ülejääke tööjõus. Juhtkond leidis, ey paarkümmend rühma liiget võiks minna Stšutšinki tellisetehasesse telliseid tootma. Igavesti vahva töö oli see telliste tootmine, Ja millised toortelliste kõrgele ahju servale ja sealt alla , ahju ladustaja kätte viskamise oskused me seal omandasime.
Tellisetehases toimunud sündmuste mälestused vääriksid eraldi raamatut. Eriti on meelde jäänud tellisetehase direktori Salam Bek kartulipõllul kartulivargil käimine. Põld oli suur ja kellelgi ei tulnud mõttessegi, et see on direktori enda kartulipõld. Loomulikult jäime kartuli põllul vahele ja meid taheti selle eest korralikult ka karistada. Õnneks aitas Indrek Toome olukorra lahendada. Indrek Toome lubas lihtsalt Komsomilskaja Pravdas avaldada loo, kuidas tellisetehase juht rikub kehtivaid seadusi (tollal oli lubatud erapõllumaa suuruseks maksimaalselt 0,6 ha. See põld oli aga vähemalt 3 või enam ha suur. ) ja ei hooli lööktöölistest.

Zlatopolje rühm oli vist ainuke rühm, kus kogu rühma elu ja tegevus oli pisidetailideni läbi mõeldud. Et ei tekiks´arusaamatusi, kes kellega käib, oli koostatud nn SAHMIMISE TEOREETILINE GRAAFIK. Kõik posid ja tüdrukud olid paaridesse pandud aastakäikude kaupa. Kes oma aastakäigust paarilist ei leidnud, saadeti täiendavatele sahmimise kursustele.

Päike oli kõrvetav. Kui vähegi võimalust oli, viis auto meid kuhugi järve äärde. Reeglina oli vesi neis järvedes üpris külm. Kes aga kartis vette minna, see viidi lihtsalt sinna.

Jüri Varik

avatar
Vana paks kommenteeris 17.01.2012, 17:57Vasta ›

Hoh, mis toreüllatus. Kauaoodatud silikaadid jõudsid ka Eestimaalt kohale. Nüüd saab jälle tööd teha

Jüri Varik

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.