Kaukaasia

Pilt
Toomas Alatalu 10.02.2012, 18:54

Tegelikult käis üks rühm tööl ka Estonka külas Abhaasias – komandör Toomas Alatalu ja komissar Peeter Tagel. Korjasime teed ja tohlasime – nii ütlesid kohalikud – maisipõlde. Meid peeti EÜE kuurortnikeks ja ametlikult vist kirja ka ei pandud, ent pärast ikkagi peeti aukirjadega meeles. Hiljem käidi Põhja-Kaukaasias korduvalt ja ametlikult – kindlasti näiteks 1982 Naltsikis, kui sõitsin Moksvasse saadetud kaebuse põhjal asja klaarima koos Raimo Kägu´ga.

avatar
Toomas Alatalu kommenteeris 10.02.2012, 20:59Vasta ›

Veel nimed – Mart Metsa , Ivi Kivikink, Pille Vaks, Toivo Ehrenpreis, Tiiu (ajaloolane)Ruth K (inglise fil)

Tiit Pruuli kommenteeris 11.02.2012, 02:11Vasta ›

Mis kaebust klaarisite, Toomas?

avatar
Toomas Alatalu kommenteeris 11.02.2012, 10:17Vasta ›

Toomas Alatalu kirjutas:Veel nimed – Mart Metsa , Ivi Kivikink, Pille Vaks, Toivo Ehrenpreis, Tiiu (ajaloolane)Ruth K (inglise fil)

Nii – Tiiu oli Tiiu Samuel.Aga Naltsiki lugu oli säärane, et grupp venekeelseid hakka laiama juba sinna sõites rongis nii, et neid taheti maha tõsta ja kohapeal ilmnes neile, et kujutasid Kaukaasiat teist moodi ette. “Komsomolskaja Pravdale” saadetud kaebekirjas oli, et neid informeeriti valesti, et kohapeal pole sooja vett, kehvad elutingimused ja neid ei viida mere äärde! Vist koguni kolmandik keeldus töötamast. Tegu oli TPedI rühmaga ja tänu tutvusele saadeti see kiri edasi mulle. Tollal sihukese asjaga kesklehte sattuda oli suur prahmakas ja nii läkitaski staap Kägu ja TPedI minu kähku sinna. Õnneks oli osa juba endale geograafia ehk mere kauguse selgeks teinud ja leppisid oludega. Komsomolkale sai mingi selgitus ka saadetud ja asi vaikis maha.

avatar
Toomas Alatalu kommenteeris 09.09.2012, 11:04Vasta ›

Leidsin oma reiside päeviku ka üles ja sõitsime rongiga 2.07 Talliin-Moskva, sealt 4.07 edasi ja jõudsime 6.07 Sukhumi. Sealt veoauto kastis Estonkasse, kus majutamise printsiipp oli lihtne – kes oskab klaverit mängida – Kudvig Knuti ja + juurde. Esimene päev korjasime 46 kilo teelehti, pärast juba üle 130 kg. Käisime 2x Suhhumis, Ritsa järvel ja mägedes. Andsime kontserdi, kus tõmbenumbriks oligi tee”korjamine”. 2.08 ssõitsid tüdrukud kõik koju. Mina, Peeter ja Mart käisime veel laevaga Bathumis ja Maruhha mäekurul ning tagasi olime 24.08.

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.