Sinu eredaim mälestus

Pilt
Liili Eelmäe 04.07.2012, 23:23

EÜE-1964 Jurjevski džässbändi ajalugu on vist selline, et ühte Ehitusmaleva rühma taheti korraldajate poolt panna pillimängijad. Mina, Jaan Aija, mängisin natuke saksi ja see oli teada Tartu Ülikooli klubis. Uudismaale kaasa võetud saksofon oli ülikooli klubi pill. Ei mäleta, kes tegi mulle ettepaneku sõita Kasahstani. Võimalik, et see oli Märt Kubo, kes oli TRÜ ELKNÜ komitees ja kes ise oli hea pillimees.

Pillimängijad koondati Jurjevski rühma. Peale minu oli kaks inimest Tartu muusikakoolist: akordionist Ülle Teder (nüüd Kivioja)ja trubamängija Eino Georg (Džodž). Kitarrimängijaid oli kõikides rühmades. Jurjevskis mängis kitarri Vladimir Golovkin.

Seega oli Jurjevskis kolm pilli olemas, aga muusika tegemiseks oli vaja trummi.Arvatavasti oli see pioneeritrumm, mille saime kohalikust koolist.Tagujaks oli Jaak Joab ja vahel Vladimir Golovkin.

Mängimisega oli probleem alguses selles, et muusikakooli omad osklasid peast ainult klassikalist repertuaari, mis on muidugi kõrgem pilotaaž, aga meil oli vaja lihtsat laulu- ja tantsumuusikat nagu näiteks “Ei me ette tea, mis elu meil tuua võib…” Muusikakooli omad lugesid hästi nooti, aga mina, kui muusikahariduseta iseõppija, ei tundnud küll nii hästi nooti, kuid tulin toime neile laulude viisi nootide ja akordide kirjutamisega.

Nii või teisiti, aga hakkama me saime ja mängida tuli üsna tihti. Kuuldused bändist levisid ja meid kutsuti esinema paljudesse paikadesse ja suurele publiku hulgale. Tagasiside kuulajatelt oli alati positiivne, aplaus suur. Rühma kokkutulekul 2012.a juunis oli kõneaineks ka džässbändi esinemised ja tantsumuusika. Eino Georgi nimetati Maestroks, ka see polnud ununenud.

Džässbändi nimel Jaan Aija

NB! Postitamiseks logige sisse või registreeruge liikmeks.